- Tempered Glass Surface
- Touch Control for Induction
- Metal Knob
- Dual Ring Burner
- Gas Safety Device
- Integrated Ignition (1 x 1.5V DC)
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Built In |
| Hob Burner Configuration | Induction + Gas |
| Front Left Zone | 2200 W |
| Front Right Zone | 4800 W |
| Feature(s) | Tempered Glass Surface, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 21.5 x 83 x 50 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | 68 x 38 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 12 / 14 kg |
| Voltage/Frequency | 220-240 V/ 50-60 Hz |




