- Tempered Glass Surface
- Metal Knob
- Gas Safety
- Brass Burner Cap
- Integrated Ignition (1 x 1.5V DC)
Built in Hob & Table top Hob, Kitchen Appliances
PRT-KHB862GTG1
Ks 399,000
2 Burner Glass Surface Gas Hob
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Built In |
| Hob Burner Configuration | 2 Gas |
| Front Left Zone | 5000 W |
| Front Right Zone | 5000 W |
| Feature(s) | Tempered Glass Surface, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 23 x 91 x 54.2 cm |
| Product Dimension (W x D) | 86 x 48 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | 68 x 38 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 15.8/ 18 kg |
| Voltage/Frequency | N/A |




