- Tempered Glass Surface
- Metal Knob
- Gas Safety
- Brass Burner Cap
- Integrated Ignition (1 x 1.5V DC)
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Built In |
| Hob Burner Configuration | 2 Gas |
| Front Left Zone | 4200 W |
| Front Right Zone | 4200 W |
| Feature(s) | Tempered Glass Surface, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 21.2x 80.5 x 49.5 cm |
| Product Dimension (W x D) | 75 x 45 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | 63 x 35 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 11.8/13.6 kg |
| Voltage/Frequency | N/A |




