- Tempered Glass Surface
- Enamelled Pan Support
- Piezoelctric Ignition
- Removable Brass Burner
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Table Top |
| Hob Burner Configuration | 2 Gas |
| Front Left Zone | 4500 W |
| Front Right Zone | 4500 W |
| Feature(s) | Tempered Glass Surface, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 13.3 x 70.6 x 42.6 cm |
| Product Dimension (W x D) | 67 x 37 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | N/A |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 7.3/ 8.2 kg |
| Voltage/Frequency | N/A |




