- Panel Stainless Steel
- Panel straight Edge
- Enamelled Pan Support
- Ignition Battery (1 x 1.5V DC)
- Ø120mm Brass Cap 4.5 KW
- Plastic Knob
- Safety Device : N/A
- Frontal Control
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Built In |
| Hob Burner Configuration | 1 Gas |
| Front Left Zone | 4500 W |
| Front Right Zone | N/A |
| Feature(s) | Panel Stainless Steel, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 22.8 x 47.5 x 37.5 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | 26.5 x 38.5 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 3.5 / 4.2 kg |
| Voltage/Frequency | N/A |




