- Touch Control
- Residual Heat Indicator
- Auto Safety Cutout
- Safety Lock
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Type | Built In |
| Hob Burner Configuration | 3 Vitroceramic |
| Front Left Zone | 1200W + 1800W |
| Front Right Zone | 2400W |
| Feature(s) | Touch Control, |
| Packaging Type | Carton Box |
| Packed Dimension (H x W x D) | 16 x 63.5 x 61.5 cm |
| Product Dimension (W x D) | 59 x 52 cm |
| Cutout Dimension (W x D) | 56 x 49 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 7.8/ 8.35 kg |
| Voltage/Frequency | 220-240 V/ 50-60 Hz |




